Kule ozdobne wykonane z żywicy poliestrowej, malowane wysokiej jakości lakierami stosowanymi w przemyśle motoryzacyjnym.
Niewątpliwie jedna z ciekawszych i obecnie najmodniejszych ozdób stosowanych w ogrodnictwie. Uniwersalna forma i jakość wykonania sprawiają, że nasze kule ogrodowe pasują do każdej przestrzeni.
W tym artykule odpowiemy na najczęściej pojawiające się pytania związane z użytkowaniem kul.
Czy kule mają jakąś dodatkową podstawę?
Produkowane przez nas kule posiadają niewielkie przepłaszczenie wraz z otworem, które umożliwia postawienie kuli na płaskiej powierzchni. Dodatkowa podstawa nie jest potrzebna.
Czy kule są ciężkie? Czy wiatr ich nie porwie?
Kule nie są ciężkie, ich waga zależna jest od rozmiaru, najlżejsza waży około 2 kg, natomiast najcięższa około 13 kg.
Wagę we własnym zakresie można zwiększyć, sprawiając, że kula będzie stać dużo stabilniej.
Przez wspomniany już otwór, należy włożyć do kuli mocny worek foliowy, w taki sposób, aby worek można było napełnić. Następnie wsypujemy do niego, np. kamyczków, grysu, żwiru lub piasku, po czym zawiązujemy worek, i zawiązaną końcówkę, również umieszczamy we wnętrzu kuli. Pozostaje już tylko obrócić kule do właściwej pozycji i gotowe. Ważne, aby przy tej operacji, pamiętać, że kule należy postawić na czymś miękkim co nie porysuje jej powierzchni, świetnie sprawdzi się kilkukrotnie złożony koc lub ogrodowa poduszka.
Drugą opcją zabezpieczania kuli przed wiatrem, jest zastosowanie np. rurki PCV wbitej do ziemi, na którą następnie nasadza się kulę. Należy jednak pamiętać, że kula nie powinna się na tej rurce opierać, dlatego np. dla kuli o średnicy 30 cm wystający fragment rurki powinien mieć maksymalnie 25 cm. Minusem tego rozwiązania jest jego stała forma, która powoduje, że kule powinny stanąć w przemyślanym miejscu. Kule obciążone za pomocą „worka”, można dowolnie przestawiać, bez dodatkowych prac. Jednak, jeśli kule mają na stałe stanąć w jednym miejscu to rozwiązanie jest również przez nas polecane.
Jak dbać o kule, aby ich wygląd się nie zmienił?
Zalecamy, aby kule czyścić przynajmniej raz w miesiącu za pomocą wody z lekkim detergentem np. płynem do mycia naczyń. Przemywając kule zalecamy korzystanie ze szmatek wykonanych z mikrowłókien. Regularne czyszczenie ochroni kulę przed matowieniem spowodowanym, absorbowaniem przez strukturę lakieru zanieczyszczeń osiadających na jej powierzchni. Kule ozdobne, można dodatkowo zabezpieczyć dostępnymi na rynku woskami do lakierów, nie jest to konieczne, ale z pewnością, łatwiej będzie utrzymać kule w czystości.
Czy trzeba chować kule ozdobne na zimę?
Kule ogrodowe wykonane są z materiałów odpornych na zmienne warunki pogodowe, dlatego można je trzymać na zewnątrz, przez cały rok. Poza tym kule świetnie wyglądają w śnieżnych czapeczkach.
Należy jednak pamiętać, że kule ustawione, np. przy ścieżce prowadzącej do domu, są narażone na uderzenie łopatą od śniegu w trakcie odśnieżania, warto więc uważać lub przestawić kule w bezpieczne dla nich miejsce.
Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania, zapraszamy do kontaktu.
Fantastyczna ozdoba do każdego ogrodu. Działa niezawodnie, mam taką już 2 rok. Piękna, polecam.
Dziękujemy za komentarz, najważniejsze jest dla nas zadowolenie naszych Klientów. 🙂